"Enter"a basıp içeriğe geçin

Birazda Gülelim

Son derece bilgisayarla haşır neşir olanların(olmasını beklediklerim) takıldıgı facebook’ta bir grub vardı. bugün bir paylaşım yapılmıştı. baktığımda göz yaşlarıma engel olamadım. tabi gülmekten.
Aynen alıntılıyorum

Türk kullanıcıları bunların hesabını verecek !

Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?
Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarak kullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.

BİZİ ZARARA SOKTULAR
İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ
Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyunca hizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor. eee google arama motorunun a/g ben artik MOZILLA FIREFOX KULLANALIM ARKADASLAR googleye IBRET OLSUN !!!!

😀 hala gülüyorum ya 😀
Lary Page gelicek yukardakileri dicek. 😀 türk kullanıcıların ipsini alıcak mahkemeye vericek 😀 abi yok böyle bi şey ya. yazıya hayran kalmasam gülüp geçerdim blog’a yazmazdım. ama yazı gerçekten ustaca yazılmış proAmatör dediğim türden 🙂

“Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”
😀 ya bu yazıyı yazanı bulun bana elinden öpüp kardeşim diyeceğim. harbi diyorum çok profesyonelce yazılmış bi yazı 🙂

ve kara kara düşündüren bir yazı.
neden mi?
bu yazıyı yazan anlattıgım gibi pc ile haşır neşir olanların oluşturduğu bir grup’ta gördüm. hemde şaka maiyetinde yazmamış bunu. buna inanıp gerçekten paylaşan insanlara üzülüyorum. google’a facebook yazıpta facebook’a girenlere değil.

ayrıca anlamadığım konu mozilla firefox’la ne alakası var onu çözemedim. ince bir espri yatıyorsa altında lütfen beni bilgilendirin. 🙂

2 Yorum

  1. RazzBuzz RazzBuzz

    sevdim yazıyı. 🙂

    Firefox esprisi de idare eder. Google zaten FF ile anlaşmalı ama ikisinin farkını karıştıracak kadar cahillere ya da birlikteliğinden haberi olmayanlara yönelik laf giydirilmiş. 🙂

  2. Çok güldümya ,Allah ta seni güldürsün 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.